Rehabilitacja domowa w Tychach

Rehabilitacja domowa w Tychach to usługa umożliwiająca korzystanie z opieki fizjoterapeutycznej bez konieczności opuszczania swojego domu. Jest to szczególnie istotne dla osób z ograniczoną mobilnością, które mogą mieć trudności z samodzielnym dotarciem do stacjonarnej placówki rehabilitacyjnej. Tego typu wsparcie jest kierowane do pacjentów borykających się z różnorodnymi schorzeniami powodującymi poważne zaburzenia funkcji motorycznych, a także osób po urazach i operacjach kończyn dolnych.

Rehabilitacja domowa w Tychach refundowana przez NFZ

Rehabilitacja domowa w Tychach finansowana przez NFZ daje możliwość korzystania z bezpłatnych zabiegów. Aby móc skorzystać z tej formy wsparcia, należy spełniać określone kryteria oraz uzyskać odpowiednie dokumenty potwierdzające uprawnienia do takiej formy terapii. W gronie beneficjentów znajdują się osoby niepełnosprawne, po operacjach ortopedycznych czy urazach neurologicznych, w stanie wegetatywnym i apalicznym oraz te cierpiące na przewlekłe choroby o charakterze postępującym.

Fundacja Życie Pełne Możliwości wspiera pacjentów z całego kraju w procesie organizacji terapii. Wyjaśnimy, kto może się starać o rehabilitację domową na NFZ w Białymstoku, Tarnowie czy Gliwicach. Podpowiemy też, jakie dokumenty są konieczne do skorzystania z zabiegów w warunkach domowych oraz jak je uzyskać. Ponadto możemy pomóc w znalezieniu placówki, w której będzie możliwe uzyskanie bezpłatnych świadczeń z zakresu rehabilitacji domowej w Tychach oraz innych miejscowościach.

Bezpłatna rehabilitacja domowa w Tychach bez kolejki

Aby bez kolejki skorzystać z rehabilitacji domowej w Tychach finansowanej przez NFZ, konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów. Wśród nich znajduje się orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności. Równorzędne z tym dokumentem są również inne zaświadczenia takie jak orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane przez lekarza orzecznika ZUS czy orzeczenie o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.