Rehabilitacja domowa w Tarnowie
Rehabilitacja domowa w Tarnowie to forma wsparcia kierowana przede wszystkim do osób z problemami z chodzeniem i pacjentów w stanie wegetatywnym. Może być wskazana w przypadku zaostrzenia objawów chorób przewlekle postępujących, które powodują zaburzenia funkcji motorycznych. Zaliczyć do nich można m.in. zespoły pozapiramidowe, kolagenozy, miopatie, reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę Parkinsona, guzy mózgu czy procesy demielinizacyjne. Zabiegi terapeutyczne w warunkach domowych mogą być zalecane również pacjentom z uszkodzeniami w obrębie centralnego i obwodowego układu nerwowego. Korzystają z niej też osoby po urazach i operacjach kończyn dolnych.
Czy rehabilitacja domowa w Tarnowie może być refundowana?
Rehabilitacja domowa w Tarnowie może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bezpłatne świadczenia przysługują pacjentom, którzy spełniają kryteria zdrowotne określone w aktualnych przepisach prawnych i uzyskają skierowanie na zabiegi w warunkach domowych. Dokument taki może wystawić zarówno lekarz rodzinny, jak i specjalista z dziedziny ortopedii, reumatologii i wielu innych. Skierowanie ważne jest 30 dni i można zrealizować je w wybranej placówce mającej umowę z NFZ. Osoby zainteresowane tą formą terapii mogą skontaktować się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Pomagamy też w organizacji rehabilitacji domowej na NFZ w Tychach, Kielcach czy Opolu.
Rehabilitacja domowa w Tarnowie bez kolejki
Pacjenci spełniający kryteria zdrowotne określone przez NFZ uprawniające do skorzystania z zabiegów w warunkach domowych mogą w niektórych przypadkach uzyskać je poza kolejką. Skrócenie czasu oczekiwania na rehabilitację domową na NFZ w Tarnowie jest możliwe w przypadku osób, które uzyskały orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. Dokumenty takie wydawane są przez miejskie, powiatowe lub wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności. Rehabilitacja domowa bez kolejki przysługuje również osobom, które uzyskały orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji lub wydane przed 1 stycznia 1998 roku orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów.