Rehabilitacja domowa pomorskie
Refundowana przez NFZ rehabilitacja domowa w województwie pomorskim może być dla mieszkańców regionu zmagających się z zaburzeniami funkcji motorycznych szansą na skorzystanie z zabiegów. Jest kierowana do osób o ograniczonej mobilności, które nie są w stanie dotrzeć na terapię do placówki stacjonarnej. Należą do nich w szczególności pacjenci z uszkodzeniami centralnego lub obwodowego układu nerwowego, osoby z poważnymi schorzeniami neurologicznymi, a także chorobami przewlekle postępującymi. O bezpłatne zabiegi można się starać również po urazach i operacjach, w określonym czasie po wystąpieniu zdarzenia. Refundowana przez NFZ rehabilitacja w warunkach domowych w województwie pomorskim przysługuje również pacjentom w stanie wegetatywnym (apalicznym).
Jak wygląd rehabilitacja domowa na NFZ w województwie pomorskim?
Aby skorzystać z rehabilitacji domowej na NFZ w województwie pomorskim, pacjent musi uzyskać skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty. Dokument ten powinien zawierać informacje o konieczności przeprowadzenia terapii w miejscu zamieszkania pacjenta. Dokumentem niezbędnym do uzyskania bezpłatnej rehabilitacji domowej na NFZ w województwie pomorskim bez kolejki jest również orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, całkowitej niezdolności do pracy bądź równoważne. Osoby, które spełniają kryteria zdrowotne, ale nie mają takiego dokumentu, mogą skontaktować się z nami, aby uzyskać informacje o procedurze uzyskania orzeczenia. Pomagamy w organizacji rehabilitacji domowej na NFZ w Poznaniu, Gliwicach, Łodzi czy Szczecinie oraz innych regionach kraju.
Po uzyskaniu skierowania na rehabilitację domową ramach NFZ w województwie pomorskim pacjent ma prawo wyboru placówki świadczącej tego typu usługi. Decyzja dotycząca wyboru może być podyktowana różnymi czynnikami takimi jak lokalizacja czy dostępność terminów. Ważne jest również to, aby placówka była zarejestrowana w NFZ i miała umowę na świadczenie usług rehabilitacyjnych. W ramach tej formy wsparcia pacjentowi może przysługiwać do 80 dni zabiegowych w ciągu roku kalendarzowego. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia rehabilitacji domowej na kolejny rok. Dzienny limit świadczeń wynosi 5 zabiegów. Częstotliwość oraz długość wizyt ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb zdrowotnych pacjenta.
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=2&ServiceName=FIZJOTERAPIA+DOMOWA&State=11&Locality=&Provider=&Place=&Street=