Rehabilitacja domowa NFZ we Wrocławiu

Rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ we Wrocławiu to usługa, która umożliwia osobom z zaburzeniami funkcji motorycznych korzystanie z opieki fizjoterapeutycznej bez konieczności opuszczania własnego domu. Jest kierowana w szczególności do seniorów, osób niepełnosprawnych oraz tych cierpiących na przewlekłe schorzenia, które utrudniają samodzielne poruszanie się. Rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ jest dostępna dla mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy spełniają określone kryteria zdrowotne.

Aby skorzystać z zabiegów bez kolejki, pacjent obok skierowania od lekarza powinien uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub równorzędny dokument. Fundacja Życie Pełne Możliwości wspiera osoby z całego kraju, pomagając m.in. w organizacji rehabilitacji domowej na NFZ w Opolu, Krośnie, Gdyni i innych polskich miastach. Udzielimy szczegółowych informacji na temat zabiegów refundowanych, a pacjentom spełniającym kryteria zdrowotne możemy również pomóc w przejściu procedury uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.

Którym pacjentom przysługuje rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ?

Rehabilitacja domowa finansowana przez NFZ we Wrocławiu skierowana jest do osób cierpiących na zaburzenia funkcji motorycznych spowodowane różnymi urazami czy chorobami. Mogą to być na przykład pacjenci po udarach mózgu, z chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym. Skierowanie na rehabilitację w warunkach domowych można uzyskać również po poważnych urazach i operacjach kończyn dolnych. Przysługuje ona także po ciężkich urazach w obrębie układu nerwowego. Zabiegi w domu są również przeznaczone dla pacjentów w stanie wegetatywnym (apalicznym).

Skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty jest wymagane do skorzystania z rehabilitacji domowej na NFZ we Wrocławiu. Dokument ten jest ważny przez 30 dni i powinien zawierać adnotację o konieczności przeprowadzenia terapii w miejscu pobytu pacjenta. Aby uzyskać dostęp do usług rehabilitacyjnych bez oczekiwania w kolejce, pacjent musi dysponować aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, niezdolności do samodzielnej egzystencji lub I grupie inwalidzkiej, jeśli wydane zostało przed 1 stycznia 1998 roku.