Rehabilitacja domowa w Radomiu NFZ
Rehabilitacja domowa w Radomiu refundowana przez NFZ obejmuje wizyty terapeuty u pacjenta w jego miejscu zamieszkania. W ciągu roku kalendarzowego świadczeniobiorca może wykorzystać maksymalnie 80 dni zabiegowych. W ramach jednego dnia dana osoba ma prawo do pięciu zabiegów rehabilitacyjnych. Bezpłatna forma wsparcia przysługuje pacjentom z poważnymi zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi różnymi schorzeniami lub urazami. Wśród nich znajdują się m.in. miopatie, procesy demielinizacyjne, nowotwory czy choroby tkanki łącznej. Rehabilitacja domowa w Radomiu na NFZ może przysługiwać również pacjentom z porażeniem czterokończynowym, połowiczym lub kończyn dolnych. Wskazaniem do zabiegów domowych może być także niewydolność serca czy nerek.
Rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ może przysługiwać pacjentom po przebytych poważnych urazach centralnego lub obwodowego układu nerwowego, zatorach i udarach mózgu bądź z rdzeniowym zanikiem mięśni. Zabiegi wykonywane w miejscu pobytu pacjenta mogą przysługiwać osobom po złamaniach i amputacjach kończyn dolnych, oparzeniach, odmrożeniach i innych urazach obejmujących liczne okolice ciała. W każdym przypadku podstawowym kryterium do przyznania rehabilitacji domowej jest ograniczenie możliwości samodzielnego poruszania się, a skierowanie na zabiegi można uzyskać w określonym czasie po zdarzeniu. Ponadto bezpłatna rehabilitacja w warunkach domowych przysługuje pacjentom w stanie wegetatywnym i apalicznym.
Jak skorzystać z rehabilitacji domowej w Radomiu na NFZ?
Osoby z Radomia zainteresowane refundowanymi zabiegami mogą skontaktować się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Fundacja Życie Pełne Możliwości działa na terenie całej Polski, pomagając w organizacji rehabilitacji domowej w Szczecinie, Wrocławiu czy Krakowie. Do skorzystania z bezpłatnych zabiegów konieczne jest skierowanie z adnotacją o konieczności przeprowadzenia ich w miejscu pobytu pacjenta. Może je wystawić zarówno lekarz rodzinny, jak i specjalista, a dokument taki ważny jest 30 dni. Do uzyskania możliwości skorzystania z zabiegów poza kolejnością wymagane są orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równorzędne dokumenty wydane przez ZUS albo KRUS.