Rehabilitacja domowa NFZ w Poznaniu
Rehabilitacja domowa w Poznaniu refundowana przez NFZ przysługuje osobom mającym problemy z samodzielnym poruszaniem się. Aby skorzystać z tej formy terapii bez konieczności oczekiwania w kolejce, pacjent powinien uzyskać orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Uznane za równoważne może zostać również wydane przez 1 stycznia 1998 r. orzeczenie o zaliczeniu do pierwszej grupy inwalidzkiej lub o niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym pod warunkiem uzyskania prawa do zasiłku pielęgnacyjnego.
Fundacja Życie Pełne Możliwości zajmuje się pomocą w organizacji rehabilitacji w warunkach domowych w Poznaniu oraz innych polskich miastach. Udzielamy informacji dotyczących procedur czy wymaganych dokumentów. Pomagamy w znalezieniu placówki rehabilitacyjnej w okolicy i pośredniczymy w umówieniu wizyt. Wspieramy także osoby spełniające kryteria zdrowotne kwalifikujące do bezpłatnych zabiegów w procesie uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności. Działamy w całym kraju, oferując pomoc w organizacji rehabilitacji domowej na NFZ w Rzeszowie Krakowie czy Białymstoku.
Dla kogo przeznaczona jest rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ w Poznaniu?
Refundowana rehabilitacja domowa w Poznaniu przysługuje osobom spełniającym kryteria zdrowotne określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Usługa ta skierowana jest do osób z różnymi jednostkami chorobowymi, takimi jak niedowłady czterokończynowe i połowicze, choroby otępienne, demielinizacje, kolagenozy czy miopatie. Rehabilitacja domowa jest także dostępna dla osób z ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego. Bezpłatne zabiegi w Poznaniu przysługują też pacjentom w stanie wegetatywnym (apalicznym).
Z rehabilitacji domowej refundowanej przez NFZ w Poznaniu można skorzystać także po ciężkich urazach, wypadkach bądź operacjach uniemożliwiających samodzielne poruszanie się. Przysługuje ona osobom z uszkodzeniami rdzenia kręgowego czy mózgu, po udarach, zatorach i urazach. Zabiegi endoprotezoplastyki są kolejnymi jednostkami uprawniającymi do skorzystania z rehabilitacji domowej. Wsparcie to dostępne jest również w przypadku poważnych obrażeń lub amputacji kończyny dolnej. Podstawą kwalifikacji jest ograniczenie samodzielności odpowiadające wynikowi 60 punktów lub mniej w skali Barthel.