Rehabilitacja domowa w Krośnie
Rehabilitacja domowa w Krośnie umożliwia pacjentom z problemami z chodzeniem korzystanie z zabiegów fizjoterapeutycznych bez konieczności opuszczania swojego domu. Usługa jest dostępna bezpłatnie (w ramach refundacji przez NFZ) i bez kolejki dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, pierwszą grupą inwalidzką lub stwierdzonej niezdolności do samodzielnej egzystencji. Fundacja Życie Pełne Możliwości może pomóc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów dla tych, którzy jeszcze ich nie mają, a ich stan zdrowia wskazuje na możliwość uzyskania kwalifikacji do zabiegów w warunkach domowych poza kolejnością. Działamy na terenie całej Polski, oferując wsparcie dla osób zainteresowanych rehabilitacją domową na NFZ w Gdańsku, Kielcach czy Rzeszowie.
Orzeczenia uprawniające do skorzystania z rehabilitacji domowej w Krośnie refundowanej przez NFZ bez kolejki
Pacjenci, którzy spełniają określone kryteria zdrowotne, mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów terapeutycznych w wymiarze 80 dni zabiegowych rocznie. Aby uzyskać dostęp do refundowanej przez NFZ rehabilitacji domowej w Krośnie bez konieczności oczekiwania w kolejce na zabiegi, należy uzyskać odpowiednie orzeczenia potwierdzające uprawnienie do tej formy terapii. Mogą to być dokumenty dotyczące znaczącego stopnia niepełnosprawności wydane przez powiatowe bądź miejskie zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności lub też zespoły wojewódzkie zajmujące się tym zagadnieniem. Orzeczeniem potwierdzającym kwalifikację do bezpłatnych zabiegów w warunkach domowych może być dokument wystawiony przez lekarza orzecznika ZUS informujący o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji.
Za równorzędne ze wspomnianymi wcześniej orzeczeniami mogą zostać uznane również inne dokumenty. Należy do nich m.in. orzeczenie potwierdzające zaliczenie do I grupy inwalidów, które zostało wydane przed 1 stycznia 1998 r. Takie dokumenty wystawiane były przez komisje lekarskie ds. inwalidztwa i zatrudnienia. Do orzeczeń potwierdzających kwalifikację do rehabilitacji domowej na NFZ można zaliczyć także decyzję o stałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, pod warunkiem uzyskania prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, wydaną przez KRUS przed 1 stycznia 1998 r. Wyroki sądowe wydane w postępowaniu odwoławczym od decyzji wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności również mogą być podstawą do udzielenia świadczeń.