Rehabilitacja domowa w Krakowie
Rehabilitacja domowa w Krakowie to dla wielu mieszkańców miasta szansa na skorzystanie z zabiegów fizjoterapeutycznych bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania. Ta forma terapii kierowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych powodów nie mogą poruszać się samodzielnie, a co za tym idzie – skorzystać z rehabilitacji prowadzonej ambulatoryjnie. Fundacja Życie Pełne Możliwości z siedzibą w Krakowie powstała, aby wspierać pacjentów w pokonywaniu ograniczeń wynikających z problemów zdrowotnych lub zaawansowanego wieku. Dostarczamy sprzęt rehabilitacyjny, przystosowujemy mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także pomagamy w organizacji terapii czy uzyskaniu niezbędnych orzeczeń.
Nasza siedziba znajduje się w Krakowie, jednak staramy się pomagać pacjentom nie tylko z tego miasta, ale również pozostałych regionów Polski. Jedną z form wsparcia, jaką kierujemy do osób z całego kraju, jest pomoc w organizacji rehabilitacji domowej refundowanej przez NFZ w Lublinie, Poznaniu, Kielcach, Rzeszowie oraz wielu innych miastach i mniejszych miejscowościach. Udzielamy informacji dotyczących tej formy terapii, pomagamy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, a także w znalezieniu placówki realizującej zabiegi w domu pacjenta. Służymy również radą w kwestiach dotyczących procedury uzyskania dokumentów, które są potrzebne do uzyskania refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabiegów rehabilitacji domowej w Krakowie i innych miastach.
Rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ w Krakowie
Z bezpłatnej rehabilitacji domowej w Krakowie mogą skorzystać pacjenci, którzy spełniają wymagania stawiane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są to przede wszystkim pacjenci dotknięci procesami demielinizacyjnymi, niedowładami czterokończynowymi lub połowicznymi o różnym podłożu czy też chorobami otępiennymi. Rehabilitacja domowa w Krakowie może też przysługiwać osobom z uszkodzeniami w obrębie układu nerwowego, a także pacjentom po urazach lub operacjach uniemożliwiających samodzielne poruszanie się. Aby skorzystać z terapii w warunkach domowych bez kolejki, konieczne jest uzyskanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź o trwałej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Dokumentem kwalifikującym do może być również orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidzkiej wydane przed 1 stycznia 1998 roku.