Rehabilitacja domowa w Gdyni
Rehabilitacja domowa w Gdyni umożliwia osobom mającym problemy z poruszaniem się korzystanie z opieki fizjoterapeutycznej bez konieczności opuszczania własnego domu. Usługa ta jest dostępna bezpłatnie dla osób spełniających wyznaczone kryteria zdrowotne. Aby móc skorzystać z rehabilitacji domowej refundowanej przez NFZ w Częstochowie, pacjent powinien mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Fundacja Życie Pełne Możliwości udziela szczegółowych informacji na temat możliwości skorzystania z takich zabiegów. Wspieramy pacjentów z całego kraju, pomagając w dopełnieniu formalności związanych z rehabilitacją domową na NFZ w Gliwicach, Kielcach, Częstochowie i wielu innych miejscowościach.
Refundacja rehabilitacji domowej w Gdyni przez NFZ
Rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ w Gdyni jest dostępna dla osób borykających się z różnymi jednostkami chorobowymi. Wśród nich znajdują się między innymi miopatie, kolagenozy oraz schorzenia neurologiczne. Może obejmować również osoby z ogniskowymi uszkodzeniami mózgu, m.in. po przebytych udarach krwotocznych mózgu czy urazach, a także uszkodzeniach rdzenia kręgowego. Pacjenci mogą również skorzystać z rehabilitacji domowej po zabiegach endoprotezoplastyki stawu, złamaniach, obrażeniach lub amputacjach kończyn dolnych. Jedna osoba może w ciągu roku wykorzystać 80 dni bezpłatnej rehabilitacji domowej w Gdyni, a w każdym z nich pacjentowi przysługuje maksymalnie 5 zabiegów.
Czy można skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji domowej w Gdyni bez konieczności oczekiwania w kolejce?
Aby skorzystać z usług rehabilitacji domowej refundowanej przez NFZ w Gdyni poza kolejnością, konieczne jest uzyskanie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienie do tej formy wsparcia terapeutycznego. Należą do nich między innymi orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności wydane przez regionalne zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności lub wojewódzkie zespoły zajmujące się tym zagadnieniem. Podstawą do uzyskania bezpłatnych zabiegów terapeutycznych bez kolejki może być również wydany przez lekarza orzecznika ZUS dokument potwierdzający całkowitą niezdolność do pracy oraz samodzielnej egzystencji. Do rehabilitacji domowej w ramach NFZ poza kolejnością mogą kwalifikować się też pacjenci z dawną pierwszą grupą inwalidzką.