Rehabilitacja domowa NFZ w Łodzi
Refundowana przez NFZ rehabilitacja domowa w Łodzi umożliwia skorzystanie z zabiegów terapeutycznych w miejscu pobytu pacjenta. Mogą z niej skorzystać osoby mające trudności z samodzielnym poruszaniem się pod warunkiem spełnienia kryteriów określonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Terapia jest dostępna bez kolejki dla pacjentów z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji bądź równorzędnym dokumentem. Konieczne jest uzyskanie skierowania od lekarza z odpowiednią adnotacją o terapii w warunkach domowych.
Fundacja Życie Pełne Możliwości pomaga w organizacji rehabilitacji domowej w Łodzi oraz innych regionach kraju. Osobom, które spełniają kryteria zdrowotne kwalifikujące do bezpłatnych zabiegów w warunkach domowych, ale nie mają orzeczenia o niepełnosprawności, wyjaśnimy, jak przebiega procedura jego uzyskania. Działamy nie tylko w okolicach Łodzi, ale na terenie całej Polski, wspierając pacjentów kwalifikujących się do rehabilitacji domowej na NFZ w województwie pomorskim, małopolskim, świętokrzyskim i pozostałych regionach kraju.
Kwalifikacje do rehabilitacji domowej NFZ w Łodzi
Wskazaniem do rehabilitacji domowej NFZ mogą być różne jednostki chorobowe. Wśród nich znajdują się m.in. niedowłady czterokończynowe i połowicze, reumatoidalne zapalenie stawów czy stwardnienie rozsiane. Podstawą do kwalifikacji na zabiegi domowe mogą też być miopatie, niewydolność serca, choroba Parkinsona i wiele innych Mogą z nich skorzystać także pacjenci z poważnymi problemami neurologicznymi, takimi jak polineuropatie, przewlekłe zespoły pozapiramidowe czy zmiany demielinizacyjne.
Rehabilitacja domowa w Łodzi na NFZ przysługuje również po urazach i zabiegach. Należą do nich m.in. ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego. Z bezpłatnych zabiegów mogą skorzystać też pacjenci z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub ogniskowymi uszkodzeniami mózgu. Rehabilitacja domowa przyznawana jest również po zabiegach endoprotezoplastyki stawu oraz złamaniach i amputacjach kończyn dolnych. Możliwe jest też uzyskanie skierowania na takie zabiegi w przypadku poważnych obrażeń uniemożliwiających samodzielne poruszanie się.